Фінальний етап конкурсу“ Учитель року - 2019” у номінації “Учитель інклюзивного класу”

У фінальному етапі обласного туру всеукраїнського конкурсу“ Учитель року - 2019” у номінації “Учитель інклюзивного класу” змагалися творчі, ініціативні, невтомні у пошуку нових шляхів до серця  дитини педагоги — Янчишина Оксана Петрівна, що працює в Цеценівському НВК Шумського району; Домбровська Наталія Михайлівна вчитель Тернопільського ліцею №21- спеціалізованої мистецької школи ім.Ігоря Герети; Савицька Надія Степанівна - учитель початкових класів Опорного закладу Горинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Кременецького району; Мисько Ольга Володимирівна працює у  Шкроботівському НВК Шумського району.

Учасники виконували завдання як теоретичного, так і практичного  спрямування, а саме: “Методичний практикум» передбачав аналіз відеозапису уроку, «Проект» - розроблення проекту за поданою проблемою, «Урок» - проведення уроку в інклюзивному класі. Тему уроку конкурсантам повідомили напередодні лише ввечері. На підготовку вони мали фактично вечір і ніч.. Ускладнювалось випробування ще й тим, що учасники не були ознайомлені з сильними сторанами дітей з особливими освітніми потребами. Проте віра у свої сили, вміння завжди знаходити підхід до кожної дитини, професійні навики допомогли провести уроки цікаво, використати інноваційні підходи до подачі інформації, спрямувати завдання на вироблення взаємопідтримки. Ніхто з унів не залишився осторонь, ніхто не був байдужим: своєю активністю допомагали конкурсантам.

Кваліфікованому журі складно було визначити переможця, адже в  конкурсних випробуванях учителі початкових класів виявили свої найкращі сторони фахової майстерності. Відзначило журі чіткий і лаконічний проект Оксани Янчишиної, вміле включення в навчальний процес дитини з психовізичними особливостями Ольги Мисько, розгорнутий аналіз уроку Надії Савицької. За сумою балів переможцем стала -  Домбровська Наталія Михайлівна.

Пишаємося, що в непростих умовах перших кроків впровадження інклюзивної освіти відповідно до Концепції «Нова українська школа» вчителі прагнуть у змінах починати з себе. Бажаємо подальших успіхів!

Фотогалерея